Co ma wpływ na pozycjonowanie stron w wynikach wyszukiwania?

Pozycjonowanie stron internetowych jest coraz bardziej popularne, a co za tym idzie większa ilość firm korzysta z usług przedsiębiorstw oferujących podniesienie miejsca w rankingu tworzonym przez wyszukiwarkę. W internecie jest jednak tak wiele informacji, że Google stworzyło algorytmy, których zadaniem jest uszeregowanie stron pod względem jakości treści. Jakość jest tutaj pojęciem bardzo szerokim, ponieważ nie chodzi tylko i wyłącznie o piękny wygląd i poprawne opisy znajdujące się na stronie.

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych

pozycjonowanie stronWedług założeń osób i instytucji znających branżę, założeń uwzględnianych przez Google mogą być setki, a nawet tysiące. Ciężko wymienić je wszystkie, jednak istnieje kilka, których wpływ ocenia się jako bardzo znaczący. Pierwszym z nich jest właśnie jakość treści i samej witryny internetowej. Google jest najczęściej wybieraną wyszukiwarką internetową ze względu na swoją mobilność oraz trafność wyszukiwania. Oznacza to, że przez algorytm doceniane są takie informacje, które są rzetelne i potrzebne klientowi wyszukującemu konkretne frazy. Istotna jest zarówno poprawność językowa i gramatyczna opisów, ich ilość oraz rozmieszczenie na stronie, jak i nadane im nagłówki. W nich również powinna znajdować się fraza umieszczona w jak najbardziej poprawny sposób. Kolejnym czynnikiem, który ma wpływ na wypromowanie konkretnej strony jest linkowanie dzielące się na dwa główne rodzaje. Pierwszą grupę tworzą tzw. linki zewnętrzne, czyli odnośniki do innych witryn znajdujących się w sieci. Im lepsze pod kątem SEO są strony, do których umieszczamy przekierowanie w materiałach, tym bardziej skuteczny jest cały zabieg. Druga kategoria to linki wewnętrzne, które często są pomijane przez wiele osób i uznane za bezwartościowe. Nie jest to jednak prawda – odpowiednie linkowanie podstron, pozwala wyszukiwarce na swobodny przepływ pomiędzy poszczególnymi kartami, a więc strona jest postrzegana jako bardziej mobilna. Ogromne znaczenie ma także aktualizowanie treści znajdujących się na stronie. Nie wiadomo dokładnie, w jaki sposób jest to uwzględniane w algorytmach, jednak witryny, na których treści są zmieniane regularnie, mają znacznie lepsze wyniki wyszukiwania.

Często pojawiającym się określeniem uzupełniającym pojęcie pozycjonowania stron internetowych jest optymalizacja, która ma związek nie tylko z treścią. Zabiegi optymalizacyjne powinny być przeprowadzane w taki sposób, aby strona była bardziej dostępna dla klientów, szybciej się ładowała, nie zawieszała – była po prostu jak najbardziej sprawna. Wielki wpływ na to ma między innymi: wielkość zdjęć i grafik umieszczanych w witrynie, jakość odnośników oraz poziom złożoności adresu strony. Temat związany z czynnikami wpływającymi na pozycjonowanie jest jednak znacznie szerszy, a wymienione wyżej przykłady należą do grupy najistotniejszych.

Więcej na: Pozycjonowanie Pikseo Toruń

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *